Kdo jsme

 

Daniel Hnyk


Na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT vystudoval obor Matematická informatika. Hlavním zájmem jeho výzkumu je data science a strojové učení, ve stejné oblasti i podniká. Je zakladatelem české pobočky racionalistické komunity LessWrong a stál také u zrodu našeho spolk, kde nyní působí jako strategický koordinátor.

Jan Kleňha


Honza vystudoval Americká studia na Univerzitě Karlově a momentálně působí jako předseda spolku. Zajímá se o efektivitu dárcovství, měření dopadů neziskovek a zvyšování racionality ve společnosti. Kromě administrativních a fundraisingových záležitostí také vede projekt Pomáhej efektivně.

Christián Mikláš


Christián je studentem softwarového a datového inženýrství na Karlově univerzitě. Ve Spolku se věnuje tvorbě webu a grafického materiálu. Přispívá tím k propagaci myšlenek efektivního altruismu v ČR.

Jiří Nádvorník


Jirka je jeden ze spoluzakladatelů spolku. Mimo to se věnuje programátorství, na Matfyzu se věnoval umělé inteligenci. Je zakladatelem MIRIxPrague. To, že je altruistou, dokazuje například to, že složil slib Giving What We Can (komunita pro efektivní darování financí). Ve spolku se zajímá o snižování existenčních rizik.

Lenka Raymanová


Lenka studuje Marketing a PR na Karlově univerzitě. Pracuje na společensky prospěšných projektech a ve spolku se věnuje PR a projektu Pomáhej efektivně. Nejvíce jí na efektivním altruismu zajímá aplikace faktů v oblasti charitativní pomoci a efektiva dárcovství v neziskovém sektoru.

Tereza Volmutová


Terka vystudovala Hospodářskou politiku a mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně. Je jedním z tvůrců projektu Pomáhej efektivně. Píše a překladá odborné články o měření dopadů a efektivity. Ke spolku se přidala, aby její snažení udělat svět lepším dávalo opravdu smysl.

Adam Zábranský


Adam je studentem práv na Univerzitě Karlově, vegan a wikipedista. Je aktivní v politice (člen pražského zastupitelstva za Piráty) a hnutí za práva zvířat. V roce 2017 podepsal závazek Giving What We Can (při studiu darovat minimálně 1 % a po ukončení studia 10 % svých příjmů na efektivní charitativní organizace).